Blockchain teknolojisi artık çocuk kitaplarında

Deniz Marangoz Gündem Teknoloji

IBM Canada’da yazılım mühendisi olarak çalışan Brett Biery’den çocuklar için blockchain kitabı: “A Place in the Blockchain”

1990’ların çocuklarının vazgeçilmezi olan Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi gibi fantastik kitaplar artık eskide kalıyor. Hızla değişen teknoloji ve dijitalleşme, çocuk kitabı raflarında da etkisini göstermeye başlıyor.

IBM Canada’da yazılım mühendisi ve blockchain tutkunu Brett Biery, blockchain teknolojisi hakkında “A Place in the Blockchain” isimli bir çocuk kitabı yazdı.

“A Place in the Blockchain”, ana karakter Blocky üzerinden çocuklara blockchain ve bitcoin teknolojisini aktaran bir hikaye kitabı. Kitabın dijital bir kopyasını aşağıdaki linkten bedavaya indirebilirsiniz: tıklayın

Amazon’un sitesinde yer alan açıklamaya göre, bu ders niteliğindeki hikaye kitabının ana karakteri Blocky, blockchain zincirinde yerini bulmakta zorlanıyor. Blocky’nin yer edinme macerası, pek çok çocuğun okul yıllarında arkadaş gruplarına uyum sağlamaya çalışırken yaşadığı duyguları andırıyor. Kitabın sonunda Blocky, kendisine uygun yeri buluyor.

Biery, Reddit üzerinden yaptığı paylaşımda, “A Place in the Blockchain”in teknolojiye “eğlenceli bir övgü” niteliğinde olduğunu ve hem çocukları hem de ebeveynleri blockchain teknolojisi ile alakalı terimler ile tanıştırmayı amaçladığını belirtti. reddit: tıklayın

 

Deniz Marangoz

deniz@sosyalem.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir