Cin tonik içenler dikkat: Psikopat olabilirsiniz!

Gündem İrem Kuşoğlu
Eğer cin tonik, koyu kahve veya acı tatlı herhangi bir şeyi içmeyi seviyorsanız psikopat, (evet psikopat) olabilirsiniz! Bunu iddia edenler ise Avusturya’daki bir grup araştırmacı…
Innsbruck Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre acı tatlardan aldığınız keyif,  sadizm, narsizm, psikotizm ve makyavelizm gibi bazı kişilik özelliklerinizle ilişkili olabilir!
Lad Bible’da yer alan habereg öre, 953 kişi ile yapılan bu çalışmada bireylerden, içerisinde acı, ekşi, tatlı ve tuzlu lezzetlerin yer aldığı çeşitli yiyecek ve içecekleri 1 ile 6 arasında sıralamalası istendi. Ardından da duygusal istikrar düzeyleri ve sadizm eğilimlerinin ölçülmesi amacıyla ikinci bir araştırmada yer aldılar. Ve insanlara eziyet etmekten hoşlanıp hoşlanmadıkları, sevdikleri slasher türü filmleri baştan izleyip izlemedikleri gibi sorulara maruz kaldılar…
Bu iki çalışmanın verileri bir araya getirildiğinde ise, acı tadları yiyecek ve içecek olarak tercih eden kişilerin daha fazla ‘antisosyal’ eğilim gösterdikleri keşfedildi.
Araştırmayı gerçekleştiren Dr. christian Sagioglou ve Dr. Tobias Greitemeyer yaptıkları açıklamada; “Her iki çalışmanın sonuçları, acı tat tercihlerinin, kötü huylu kişilik özellikleri ile pozitif ilişki içerisinde olduğu hipotezini doğruladı” denildi.
Araştırmaya göre, bir daha ki sefere size cin tonik veya acı çikolata ısmarlanıyorsa iki kere düşünmeniz gerekebilir…
İrem Kuşoğlu
irem@sosyalem.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir