İnceleme | Russian Doll

Genel Sinema/Dizi

Tavsiye : 8/10 Tür: Gizem Platform: Netflix

Netflix’in Şubat ayında yayına aldığı iddialı yapımlarından olan Russian Doll, ilk sezonuyla izleyenleri etkilemişe benziyor.

Hemen kısaca konu ve oyunculuğu anlatmak isterdim fakat senaryo konusunda büyük bir sıkıntı var. “Ölüm Günün Kutlu Olsun” ismiyle ülkemizde vizyona giren “Happy Death Day” filmini izlediyseniz bu dizi size tanıdık gelecektir. Hatta o kadar benzer yapımlar ki dizinin ortasında IMDB girip yapımcıları aynı mı diye baktım. Ortak bir yapım veya yönetmen göremedim. Bu durum da biraz beni düşündürdü fakat Netflix’in böyle bir hata yapacağını sanmadığım için izlemeye devam ettim. Bu “durum”u daha fazla uzatmadan konu ve oyunculuğa geçelim..

Senaryomuz Nadia Vulvokov isimli harika bir karakterin taksi kazasında ölümüyle başlıyor. Hemen belirteyim, uzun zamandır böyle eğlenceli ve güçlü bir kadın karakteri dizilerde görmemiştim. Nadia ölümünden hemen sonra tekrar doğum gününde uyanır ve tekrar tekrar başa sarar. Hatta Netflix eğlenceli bir fragmanda yapıp fragmanı tekrar başa sarmış.

Şimdi durum şu; senaryo Happy Death Day ile inanılmaz benzerlikler içinde başlıyor. Fakat ilerledikçe çok ayrı bir hal alıyor ve karakterler inanılmaz özgün. Devamı gelir mi bilinmez fakat sadece Nadia karakterini anlatan bir dizi yapılsa yine de izletir. Bölümler kısa ve sürükleyici; şarkılar çok çok iyi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir