Ünlü rap yıldızı Kanye West’ten ilginç çıkış: 400 yıllık kölelik bir ‘seçim’di

Gündem MAG

Ünlü rap yıldızı Kanye West’ten ilginç çıkış: 400 yıllık kölelik bir ‘seçim’di

İlginç açıklamaları ve biraz da deliliğiyle tanınan Amerikalı rap yıldızı Kanye West, son dönemde daha da enteresan açıklamalarda bulunmaya başladı.

TMZ’ye Geçtiğimiz Salı verdiği röportajda, Kanye, “Köleliğin 400 yıl sürmüş olması, bir ‘seçim’ gibi duyuluyor. Yani, 400 yıl boyunca oradaydınız ve bu sizin için yeterli mi? Hepimiz zihnen hapiste gibiyiz” dedi.

Ünlü rap yıldızı, bu sözlerinin ardından TMZ çalışanlarına, “Düşüncelerimde ve hislerimde özgür olduğumu mu düşünüyorsunuz?” şeklinde seslendi.

TMZ.com’da üst düzey yapımcı olarak çalışan ve tartışmalı röportajları ile tanınan Van Lathan, Kanye’nin bu çıkışına yanıt olarak, “Ben aslında herhangi bir şey düşündüğünü düşünmüyorum” dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

“Şu an yapmaya çalıştığın şey, düşünce yoksunu ve böyle hissetmemin sebebi, neye inanmak istiyorsan ona inanmaya hakkın olması. Müzik yaparken ve bir ‘dahi’ olarak kazandığın hayatı yaşarken, toplumda geri kalanımız, hayatımıza yönelik tehditler ile uğraşmak zorundayız. Bir ‘seçim’ olarak nitelendirdiğin 400 yıllık köleliğin yarattığı ötekileştirme ile başa çıkmak zorundayız. Dürüst olmak gerekirse, hayal kırıklığına uğradım, dehşete kapıldım. Bana gerçek olarak görünmeyen bir şeye dönüşmüş olman, beni çok üzüyor”

Kanye, bu akıl almaz “kölelik” açıklamasının yanı sıra, TMZ’ye yaptığı konuşmada, birkaç ilginç açıklamada daha bulundu

Tıklayın

*2016 yılında hastaneye kaldırılmadan önce morfin türevi ilaçlara bağımlı olduğunu itiraf etti.

*Eşi Kim Kardashian’ın kardeşi Rob gibi ‘şişman’ olarak anılmamak için ‘liposuction’ yaptırmasının ardından, birtakım ilaçlar kullanmaya başladığını söyledi.

*Şu an kullaması gereken reçeteli ilaçları da kullanmadığını itiraf etti.

*ABD Başkanı Donald Trump’a olan sevgisini dile getirdi.

Kanye’nin TMZ’ye verdiği röportajın tamamına şuradan ulaşabilirsiniz: https://noisey.vice.com/en_au/article/gym4j3/the-extended-cut-of-kanye-wests-tmz-interview-is-hard-to-watch

Kanye, geçtiğimiz birkaç hafta boyunca twitter hesabından yaptığı açıklamalarda da ABD Başkanı Trump’a övgü belirtmişti.

Kaynak: Time Magazine

Deniz MArangoz

deniz@sosyalem.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir